تابلو برق هوشمند

تابلو برق تک فاز و تابلو برق سه فاز

تابلو برق هوشمند با قابلیت کنترل از راه دور و ارسال پیامک در شرایط عادی و همچنین حفاظت از سیستم توزیع در شرایط غیر عادی شبکه را بر عهده دارد. این تابلوهای برق هوشمند در مدل‌های تک فاز و سه فاز قابل استفاده و موجود می‌باشند.

تابلو برق هوشمند سازی

تابلو برق هوشمند محصولی کاربردی از شرکت سپهر الکتروگستر اسیا است که به صورت کاملا صنعتی طراحی شده است و در کلیه محیط‌های صنعتی، کارگاهی و کشاورزی قابل استفاده می‌باشد. این تابلو برق هوشمند ساختمان به منظور ایجاد سهولت در نصب و راه اندازی سیستم‌های هوشمند کنترل از راه دور طراحی و ساخته شده است. نصب این تابلو برق برای کسانی که آشنایی بسیار اندکی با سیستم‌های برقی دارند به راحتی امکان پذیر است و این ویژگی هزینه‌های اجرای پروژه را بسیار کاهش خواهد داد. با نصب و اتصال انواع این تابلو برق‌های هوشمند تک فاز و سه فاز به تجهیزات و تاسیسات برقی به سادگی و با کمترین هزینه ممکن می‌توانید کنترل تجهیزات برقی (تابلو برق خانگی تک فاز) را از راه دور در دست بگیرید و عملکرد آن‌ها را هوشمند نمایید.

نیاز به اطلاعات بیشتری دارم
مشاوره رایگان با کارشناسان الکتروگستر
کلیک کنید
قابلیت‌های تابلو برق هوشمند صنعتی و ساختمان
قابلیت روشن وخاموش کردن تجهیزات توسط پیامک و اپلیکیشن اندرویدی
اطلاع از روشن یا خاموش شدن تجهیزات متصل شده به ورودی‌ها
اطلاع از قطع یا وصل شدن برق شبکه
اطلاع از دوفاز شدن برق شبکه به صورت پیامک
اطلاع از OVERLOAD شدن بار مصرفی تابلو به صورت پیامک
قابلت روشن وخاموش کردن تجهیزات به صورت دستی توسط کلید START/STOP موجود روی تابلو

مشاوره رایگان

برای کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط با کارشناسان ما
مشخصات خود را وارد کنید

سوالات متداول در مورد تابلو برق هوشمند

تابلو برق هوشمند یا تابلو برق اتوماتیک فشار قوی مجموعه‌ای متمرکز از قطع کننده‌های مدار، فیوزها و سوئیچ‌ها است که با رله‌های مبتنی بر ریزپردازنده، دستگاه‌های الکترونیکی هوشمند و حسگرها کار می‌کند تا تعمیر و نگهداری پیش بینی شده و تشخیص پیشرفته را برای اطمینان از ایمنی، زمان کار، قابلیت اطمینان و طول عمر تجهیزات فراهم کنند.

انواع تابلو برق را می‌توان درتمام ابعاد به وسیله دستگاه‌های هوشمند ساز، ازراه دور با استفاده از تلفن همرا به سادگی کنترل کرد. همچنین هوشمندسازی تابلو برق باعث کاهش بسیاری از هزینه‌های اضافی میبا‌شد و در کاهش مصرف انرژی بسیار موثر است.

تابلو برق هوشمند (abs)

تابلو برق هوشمند abs در مدل‌های مختلف (تابلو برق 3فاز و تابلو برق 1فاز) با تجهیزات و المان‌های مختلف طراحی و ساخته شده است. تجهیزات بکار رفته در این تابلوها برای راه اندازی موتورهای الکتریکی و پمپ‌ها، فن‌های هواساز و سایر تجهیزات و تاسیسات برقی با بار موتوری والقایی بسیار مناسب است. با توجه به المان‌های به کار رفته در این تابلو ها میتوان وسایل برقی اتصال یافته به آن را از راه دور توسط پیامک و اپلیکیشن کنترل نمود و از وضعیت تجهیزات متصل شده اطلاع پیداکرد.

انواع سیستم برق هوشمند اینورتر و حرفه‌ای

تابلو برق تک فاز مدل EGC601

تابلو برق تک فاز EGC601 برای تغذیه مصرف کننده تک فاز طراحی شده است که بصورت دستی فرمان میگیرد. تابلو برق تک فاز در مقابل اتصال کوتاه محافظت شده است.

تابلو برق تک فاز + اس ام اس کنترلر مدل EGC600

تابلو برق تک فاز + GSM Controller برای تغذیه دو مصرف کننده تک فاز که فرمان آن از طریق اس ام اس کنترلر می باشد، طراحی شده است. تابلو تک فاز sms controller در مقابل اتصال کوتاه حفاظت شده است.

تابلو برق سه فاز مدل EGC601

تابلو برق سه فاز EGC601 برای تغذیه مصرف کننده سه فاز طراحی و ساخته شده است که بصورت دستی راه اندازی می‌شود‌. تابلو برق سه فاز در مقابل 1-اتصال کوتاه 2-جابجایی فاز 3-قطع فاز یا نول 4-در مقابل اضافه یا کاهش ولتاژ محافظت شده است.

تابلو برق سه فاز + اس ام اس کنترلر مدل EGC600

تابلو برق تک فاز + GSM Controller برای تغذیه مصرف کننده تک فاز و سه فاز طراحی شده است که مصرف کننده سه فاز به دو صورت دستی و همچنین اس ام اس کنترلر کنترل می شود. حفاظت تابلو سه فاز sms controller در مقابل 1-اتصال کوتاه 2-جابجایی فاز 3-اضافه یا کاهش ولتاژ 4-قطع فاز یا نول 5-اضافه بار می‌باشد.

اجزای تجهیزات تابلو برق هوشمند سه فاز EGC600

تابلو برق تک فاز + GSM Controller برای تغذیه مصرف کننده تک فاز و سه فاز طراحی شده است که مصرف کننده سه فاز به دو صورت دستی و همچنین اس ام اس کنترلر کنترل می شود. حفاظت تابلو سه فاز sms controller در مقابل 1-اتصال کوتاه 2-جابجایی فاز 3-اضافه یا کاهش ولتاژ 4-قطع فاز یا نول 5-اضافه بار می‌باشد.

جعبه تابلو

 • اندازه بدنه این تابلو 45*60 و دارای  استاندارد IP65  
 • جنس بدنه سامانه تابلو برق هوشمند از مواد ABS بوده که نسبت به ضربه وافتاب وحرارت ورطوبت محیط مقاوم است
 • عدم نیاز به ارت و اتصال زمین
 • مقاومت شیمیائی و مقاوم در برابر خورندگی
 • عایق الکتریکی به دلیل استفاده از پلی استرها به طوری که خطر برق گرفتگی کلاً از بین می رود
 • عایق حرارتی و مناسب برای مناطق با آفتاب شدید و سرمای شدید
 • قابل استفاده در محیط های با گرد و غبار و مناسب برای مناطق مرطوب به علت عدم زنگ زدگی
 • نسبت به فلزات خصوصیات مکانیکی بهتری دارند. مقاومت تا 2.5 برابر از تابلوهای فلزی بالاتر می باشد
 • مقرون به صرفه بودن به دلیل قیمت پایین و زیبایی خاص تابلو

کلید مینیاتوری سه فاز

کلید قطع و وصل سه فازC50  که از نوع کلیدهای کندکار بوده و به تیپ موتوری نیز نامیده می شوند و جهت مصارف خانگی و موتوری همچون موتورهای القایی مورد استفاده قرار می گیرند.

دستگاه کنترل بار و کنترل فاز

 • حفاظت کامل دستگاه های سه فاز با استفاده از سیستم میکروپروسسوری
 • کنترل جریان براساس منحنی I2t
 • اندازه گیری جریان بدون نیاز به CT و با عبور مستقیم کابل 25mm²
 • نمایش جریان، مقادیر تنظیمی و پیغام های خطا
 •  حفاظت در برابر افزایش، کاهش و عدم تقارن جریان ها ،  افزایش، کاهش و عدم تقارن ولتاژها، قطع و عدم توالی فازها،  قابلیت نمایش ولتاژ، مدت زمان فعال بودن دستگاه (عبور جریان) ،  تعداد دفعات وصل و قطع جریان،  قابلیت فعال و غیر فعال کردن ریست اتوماتیک
 • نشانگر برای اعلام

 OL : افزایش جریان ( 0.5-15A),(1-60A)
UL : کاهش جریان  قابل تنظیم تا 1 واحد کمتر از OL
 A% :  عدم تقارن جریان ها  (7-100%)
  Normal : وضعیت رله (چشمک زن: آماده برای (Reset  
 On Delay : تأخیر در وصل یا تأخیر برایReset (0-240Sec)²
Delay Start : زمان استارت اولیه (0-120Sec)
OV : افزایش ولتاژ
 UV :  کاهش ولتاژ
V% :  عدم تقارن ولتاژها
OFF : تأخیر در قطع

کنتاکتورها

برای راه اندازی تجهیزات برقی با آمپراژ بالا و ولتاژ 3 فاز از کنتاکتورها استفاده میشود. رله خروجی دستگاه کنترلر هوشمند تابلو برق فرمان های کاربر را به بوبین کنتاکتور انتقال داده و بر اساس فرمان کاربر (ON/OFF) ، کنتاکتور جریان برق را به تجهیز برقی متصل شده اتصال داده و یا برق آن را قطع می‌نماید. دو کنتاکتور یکی با جریان نامی 10 آمپر و دیگری با جریان 40 آمپر در این تابلو استفاده شده است.

ترمینال های A1 و A2 همان سیم های ورودی به بویین است. شش ترمینال قدرت در بالا و پایین کنتاکتور وجود دارد که با وصل شدن فاز و نول به A1 و A2، ترمینال بالا و پایین به هم وصل می شوند. کنتاکتور دارای دو تیغه کمکی است که تیغه کمکی NO در حالت عادی باز و تیغه کمکی NC در حالت عادی بسته است. لازم به ذکر است که در برخی مدلها مانند کنتاکتور مدل SP-40 این تیغه های کمکی وجود ندارد و باید به صورت جداگانه به کنتاکتور متصل شود.

دستگاه اس ام اس کنترلر

این دستگاه محصول دانش بنیان شرکت الکتروگستر بوده و در واقع هسته مرکزی تابلو است و سایر تجهیزات بکارفته در این تابلو از دستگاه  SMS CONTROLLER فرمان می گیرند. مدل استفاده شده در این تابلوEGC 100-44 است. مشخصات کلی این دستگاه به طور خلاصه به شرح ذیل می باشد.

 • دارای 4ورودی مجزا با رنج ولتاژ 9تا 220 ولت
 • دارای 4 خروجی رله مجزا با توان خروجی 7 آمپر
 • دارای ورودی سنسور دما ورطوبت به صورت مجزا
 • باتری9ولت و شارژر داخلی برای کارکرد بدون وقفه دستگاه درمواقع قطع برق
اطلاعات بیشتر درباره تابلو برق هوشمند جمع کردن