گیت اتوماتیک مناسب برای خانه و انواع آن

قیمت درب ریموت دار حیاط

انواع مختلفی از گیت اتوماتیک وجود دارد که هر کدام از آنها مزایای خاص خود را ارائه می‌دهند. طیف وسیعی از متریال مانند فولاد ضدزنگ، آلومینیوم و تخته‌های چوبی بادوام برای ساخت گیت اتوماتیک استفاده می‌شوند. هرکدام از انواع گیت اتوماتیک به‌شیوه خاصی باز و بسته می‌شود. از بین تمام طراحی‌های درب اتوماتیک، گیت‌های کشویی، لولایی، بالابر عمودی و دو تاشو از همه رایج‌تر هستند. گیت‌های بازویی نیز در کاربردهای تجاری مانند پارکینگ‌ها، فرودگاه‌ها و ورودی‌های جلویی سایت‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این مقاله به شما کمک می‌کند تا انواع گیت اتوماتیک و درب بازکن هوشمند را بشناسید. و بتوانید تصمیم بگیرید که کدام‌یک از آنها را برای ساختمان مسکونی خود استفاده کنید.  

گیت اتوماتیک چیست؟

گیت اتوماتیک یا درب اتوماتیک، عمدتا از یک جفت درب لولایی یا کشویی تشکیل شده است که به کمک نیروی برق و یک موتور حرکت می‌کنند. عملکرد موتورها توسط دستگاه‌های مختلفی از جمله فرستنده‌های دستی از راه دور، سیستم‌های کنترل دسترسی و دستگاه‌های تشخیص خودرو کنترل می‌شود. ایمنی یکی از نیازهای اصلی این سیستم‌های خودکار است. زیرا گیت اتوماتیک دروازه‌های بزرگ را جابه‌جا می‌کنند. و در صورت استفاده نادرست می‌تواند صدمات قابل‌توجهی ایجاد کند.

درب‌های اتوماتیک به‌طور معمول کلاس خانه را بالا می‌برند. آنها را می‌توان از مواد مختلف در طیف وسیعی از سبک‌ها و رنگ‌ها تولید کرد. بنابراین همیشه ترکیبی وجود دارد که نیازها و ترجیحات مشتری را برآورده کند.

گیت اتوماتیک نه تنها یک مانع ورود محسوب می‌شود، بلکه امنیت بالایی را نیز ارائه می‌دهد. این گیت می‌تواند از خانه شما محافظت کند. از آنجایی که درب‌های اتوماتیک را می‌توان با کنترل از راه دور باز و بسته کرد، نیازی به بیرون رفتن در زیر باران برای باز و بسته‌کردن درب به صورت دستی نیست. درب‌های اتوماتیک جدید، هوشمند هستند و حتی می‌توانند با استفاده از تلفن همراه باز و بسته شوند.

گیت اتوماتیک لولایی

گیت اتوماتیک

درب‌های لولایی یکی از محبوب‌ترین طرح‌های درب اتوماتیک در بازار هستند. و می‌توان آنها را هم در املاک مسکونی و هم در پارکینگ‌های تجاری یافت. این گیت‌ها بر روی لولاهایی مشابه با لولاهای درب سنتی می‌چرخند و بازوها دروازه را باز می‌کنند تا امکان تردد به داخل یا خارج فراهم شود. چیزی که در مورد این گیت‌ها مهم است این است که می‌توانند در هر دو جهت تاب بخورند. هم به سمت داخل و هم به سمت خارج. البته این به شرطی است که شما واقعاً بتوانید آنها را از هر دو طرف باز کنید. زیرا ممکن است در یکی از دو جهت به‌دلیل محدودیت‌های فیزیکی چرخش درب ممکن نباشد.

اگر می‌خواهید ان نوع درب‌های اتوماتیک را انتخاب کنید، باید مطمئن شوید که زمین به اندازه کافی مسطح و یکنواخت است. زیرا اگر این‌طور نباشد، پایین درب هنگام بازشدن به برجستگی‌های برخورد کرده و آسیب می‌بیند. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که فضای کافی برای چرخش بازوهای درب وجود دارد. جدای از این‌ها، یک گیت اتوماتیک چرخشی، نصب ساده‌ای داشته و با دوام است. همچنین به تعمیر و نگهداری بسیار کمی غیر از روغن‌کاری دوره‌ای نیاز دارد.

درب اتوماتیک کشویی

درب اتوماتیک کشویی

درب‌های کشویی خودکار از نظر ساختاری مشابه گیت‌های لولایی هستند. با این تفاوت که به‌جای چرخاندن درب روی لولاها، درب را با استفاده از غلتک‌ها در مسیرهای مستقیم به‌جلو و عقب می‌برند. درب‌ها و مسیر‌های لغزش آنها، معمولاً از آلومینیوم اکسترود‌شده یا فولاد ضد زنگ ساخته می‌شوند و امنیت بالایی را ارائه می‌کنند. درب‌ها به موازات دیوار ساختمان نصب شده‌اند و به‌صورت افقی می‌لغزد تا درب باز و بسته شود. غلتک‌ها به پایین درب متصل هستند و به آن امکان می‌دهند به‌طور یکپارچه در مسیر حرکت کند. امنیت این گیت اتوماتیک نسبت به نوع لولایی بیشتر است. چون تمام درب در قسمت پایین ثابت شده است.

گیت اتوماتیک عمودی

درب اتوماتیک

اگر حصار بلندی دارید، نصب گیت اتوماتیک عمودی یک انتخاب عالی است. این درب‌ها با بلندکردن دروازه به‌جای بازکردن آن، به‌طور عمودی باز می‌شوند. دروازه توسط یک برج پشتیبانی عمودی و یک لنگر زمینی در جای خود نگه داشته می‌شود تا از باز شدن تصادفی آن جلوگیری شود. در نتیجه، خودروها و عابران پیاده برای خروج و ورود به محوطه، به جای عبور از میان درب،  از زیر گیت عبور می‌کنند.

اگر حصار بلندی دارید، نصب گیت اتوماتیک عمودی یک انتخاب عالی است. این درب‌ها با بلندکردن دروازه به‌جای بازکردن آن، به‌طور عمودی باز می‌شوند. دروازه توسط یک برج پشتیبانی عمودی و یک لنگر زمینی در جای خود نگه داشته می‌شود تا از باز شدن تصادفی آن جلوگیری شود. در نتیجه، خودروها و عابران پیاده برای خروج و ورود به محوطه، به جای عبور از میان درب،  از زیر گیت عبور می‌کنند.

در اتوماتیک دو تاشو

در اتوماتیک

گیت اتوماتیک دوتاشو یکی از انواع درب‌های اتوماتیک است که تنوع استفاده از آن خیلی وسیع است. می‌توان از این درب برای پارکینگ خانه مسکونی یا ملک تجاری استفاده کرد تا افراد را بدون زحمت به داخل و خارج راه دهد. درب‌های تاشو دارای یک ویژگی منحصر‌به‌فرد هستند که آنها را از سایر طرح‌های گیت‌های اتوماتیک متمایز می‌کند. آنها را می‌توان روی خود تا کرد و در کنار ورودی جمع کرد. این ویژگی به این گیت اجازه می‌دهد خیلی جمع‌وجورتر باشند و ورودی بزرگ‌تری را ارائه کنند. اگر فضای کوچکی دارید استفاده از درب اتوماتیک دوتاشو بهترین گزینه است.

به‌دلیل طراحی تاشو، این درب اتوماتیک به‌سرعت باز و بسته می‌شوند. با این حال، آنها دارای تعداد بیشتری «نقاط گیر افتادن» هستند که ممکن است سبب گیرکردن دست، پا و یا اشیاء دیگر شود. بنابراین مهم است که هنگام استفاده از آنها نکات ایمنی را رعایت کنید و مطمئن شوید که کودک، حیوان و چیزی دیگری در مسیر تاشدن درب نیست.

درب بازکن هوشمند اسگیت

همان‌طور که ذکر شد، درب اتوماتیک می‌تواند به شیوه‌های مختلفی از جمله استفاده از ریموت باز و بسته شود. با این حال روش‌های جدیدی نیز پا به عرصه وجود گذاشته‌اند که امکان باز و بسته‌کردن گیت اتوماتیک را بدون استفاده از ریموت فراهم می‌کنند. «درب بازکن هوشمند اسگیت» یکی از این تکنولوژی‌ها است. این دستگاه دارای جایی برای سیم‌کارت است. شما می‌توانید با یک تک‌زنگ به شماره این سیم‌کارت، درب را باز کنید. فرقی نمی‌کند نزدیک درب باشید یا نه، در هر حال با یک تماس تلفنی از هر کجا، درب باز و بسته می‌شود. این ویژگی امکان استفاده افراد زیادی را از این درب بازکن هوشمند فراهم می‌کند. دیگر نیازی نیست که ریموت بخرید و آن را تکثیر کنید. بلکه می‌توانید با استفاه از کنترل درب برقی با سیم کارت اسگیت از درب اتوماتیک خود استفاده کنید.

و اما کدام گیت؟

انواع مختلفی از گیت اتوماتیک برای خانه‌های مسکونی وجود دارند که گیت دو تاشو، لولایی، لغزشی و بالارونده تعدادی از آنها هستند. این گیت‌ها با استفاده از نیروی برق باز و بسته می‌شوند و می‌توان آنها را به شیوه‌های مختلفی مانند استفاده از ریموت و سنسورهای حرکتی باز و بسته کرد. در میان روش‌های باز و بسته کردن گیت اتوماتک، کنترل درب برقی با سیم کارت اسگیت یک روش نوین است که امکان باز و بسته‌کردن درب را با استفاده از یک تماس تلفنی رایگان فراهم می‌کند. اسگیت نیازی به ریموت یا اقدامات دستی ندارد. و با داشتن یک سیم کارت در داخل دستگاه، به محض دریافت یک تماس درب را باز می‌کند. شما می‌توانید انواع درب‌های اتوماتیک را با شیوه‌های مختلف باز و بسته کردن انتخاب کنید. درب بازکن هوشمند اسگیت یکی از این روش‌های امن و مقرون‌به‌صرفه است.

ادامه مطلب7 پیش بینی برای آینده فناوری منزل هوشمند

7 پیش بینی برای آینده فناوری منزل هوشمند

ادامه مطلبگیت اتوماتیک مناسب برای خانه و انواع آن

گیت اتوماتیک مناسب برای خانه و انواع آن

ادامه مطلبنقش هوشمند سازی گلخانه ها در افزایش بازدهی و کیفیت محصول

نقش هوشمند سازی گلخانه ها در افزایش بازدهی و کیفیت محصول

ادامه مطلب7 برتری هوشمندسازی تاسیسات برقی ساختمان

7 برتری هوشمندسازی تاسیسات برقی ساختمان

ادامه مطلبنکات مهم در طراحی و اجرا تاسیسات برقی و الکتریکی

نکات مهم در طراحی و اجرا تاسیسات برقی و الکتریکی

ادامه مطلبمدار فرمان – کاربرد و اجزای مدار فرمان و قدرت + آموزش و نقشه

مدار فرمان – کاربرد و اجزای مدار فرمان و قدرت + آموزش و نقشه

ادامه مطلبآشنایی با انواع بهترین روش های آبیاری باغ و ویلا و زمین های کشاورزی

آشنایی با انواع بهترین روش های آبیاری باغ و ویلا و زمین های کشاورزی

ادامه مطلبنصب و راه اندازی نیروگاه خورشیدی | اجزا و احداث نیروگاه

نصب و راه اندازی نیروگاه خورشیدی | اجزا و احداث نیروگاه

ادامه مطلبسنسور PIR چیست و چه کاربردی دارد؟سنسور تشخیص حرکت PIR

سنسور PIR چیست و چه کاربردی دارد؟سنسور تشخیص حرکت PIR

ادامه مطلبآشنایی با انواع سیستم های کنترلی – ریموت کنترلر، سیستم های کنترلی

آشنایی با انواع سیستم های کنترلی – ریموت کنترلر، سیستم های کنترلی

ادامه مطلبآشنایی با مناسب ترین انواع سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان

آشنایی با مناسب ترین انواع سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان

ادامه مطلبآشنایی با گلخانه و انواع آن در ایران|گلخانه چیست|بهترین گلخانه محصولات قابل کشت

آشنایی با گلخانه و انواع آن در ایران|گلخانه چیست|بهترین گلخانه محصولات قابل کشت

ادامه مطلبمانیتورینگ شبکه | مانیتورینگ سیستم های هوشمند و کنترل از راه دور

مانیتورینگ شبکه | مانیتورینگ سیستم های هوشمند و کنترل از راه دور

ادامه مطلبتابلو برق چیست؟نحوه انتخاب تجهیزات تابلو برق | انواع تابلو برق صنعتی

تابلو برق چیست؟نحوه انتخاب تجهیزات تابلو برق | انواع تابلو برق صنعتی

ادامه مطلباتوماسیون صنعتی|اتوماسیون صنعتی هوشمند|تجهیزات اتوماسیون صنعتی

اتوماسیون صنعتی|اتوماسیون صنعتی هوشمند|تجهیزات اتوماسیون صنعتی

ادامه مطلبصفر تا صد هوشمند سازی ساختمان bms

صفر تا صد هوشمند سازی ساختمان bms

ادامه مطلبهوشمندسازی خانه(اسمارت هوم)چیست؟صفرتاصد هوشمندسازی ساختمان

هوشمندسازی خانه(اسمارت هوم)چیست؟صفرتاصد هوشمندسازی ساختمان

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع گفت و گو
سپهر الکتروگستر آسیا
سلام.
برای پاسخگویی انلاین و سریع به سوالات خود به کارشناسان شرکت پیام دهید.