کنترل تردد ساکنین مجتمع‌ها با انواع سیستم کنترل تردد هوشمند

کنترل تردد ساکنین مجتمع‌ها با انواع سیستم کنترل تردد هوشمند

برقراری امنیت و آرامش یکی از مؤلفه‌های اصلی زندگی انسان‌ها است. انسان در همه دوران زندگی خود نیاز به امنیت را احساس کرده است. در حال حاضر نیز نیاز امنیت و آرامش در جوامع امروزی بیش از پیش احساس می‌شود. به خصوص برای ساکنین مجتمع‌های مسکونی که تعداد زیادی افراد در یک ساختمان زندگی می‌کنند. پس ما  در این مقاله قصد داریم شما را با سیستم کنترل تردد هوشمند و انواع آن آشنا کنیم.

سیستم کنترل تردد هوشمند چیست؟

سیستم کنترل تردد هوشمند تعیین کننده این است که چه کسانی می‌توانند به امکانات و تجهیزات موجود در یک مکان دسترسی داشته باشند و چه کسانی نه. این سیستم هوشمند با داشتن نرم‌افزارها و سخت افزارهای هوشمند دارای قابلیت‌های جالبی می‌باشد که در زیر می‌توان به این موارد اشاره کرد.

غیر قابل کپی بودن کلیدهای الکتریکی

کلیدهای سنتی و مکانیکی این قابلیت را دارند که به مقدار زیاد کپی و تکثیر شوند. اما این ویژگی در کلیدهای الکتریکی به علت ساختار پیچیده، امکان پذیر نیست. و حتی می‌توان گفت در بیشتر مواقع این کلیدها غیر قابل کپی و تکثیر هستند.

اما این ویژگی چه اهمیتی دارد؟ ساکنین مجتمع‌های تجاری و مسکونی همواره دغدغه کپی شدن کلیدها و ورود ساکنین قبلی و عدم دسترسی افراد جدید به ورود و خروج مجتمع را دارند. در نتیجه عدم تکثیر کلیدهای الکتریکی نگرانی افراد از بابت این مشکلات بر طرف کرده و دیگر نیازی به هزینه‌های اضافی مانند تعویض قفل نیست.

تنظیم سطح دسترسی افراد مختلف

از دیگر ویژگی‌های بارز سیستم کنترل تردد هوشمند می‌توان به تغییر و تنظیم سطح دسترسی افراد مختلف به مکان‌های متفاوت اشاره کرد.

کنترل از راه دور

این قابلیت زمانی استفاده می‌شود که امکان دسترسی فیزیکی به محل را ندارید یا در سفر هستید و می‌خواهید محل تردد را کنترل نمایید. اما با این قابلیت به راحتی می‌توانید نظارت و تنظیمات خود را از راه دور اعمال کنید.

سیستم ثبت و مانیتورینگ رفت و آمدها

ثبت و مانیتورینگ کلیه رفت‌وآمدها

ثبت و بررسی کلیه رفت و آمدها با این قابلیت امکان پذیر می‌باشد. این کار به افزایش امنیت مجتمع کمک می‌کند. با این ویژگی می‌توان از احتمال وقوع بسیاری از سرقت‌ها جلوگیری کرد یا در صورت وقوع سرقت به راحتی آن را ردیابی کرد.

هشدار و اعلام خطر

با کمک این ویژگی در صورت احتمال وقوع سرقت، مشکل و خطا، سیستم اعلام هشدار کنترل هوشمند، نگهبان یا فرد مسئول مجتمع را مطلع کرده و در صورت بروز مشکل به آن رسیدگی می‌کند. این سیستم می‌تواند به اتاق نگهبانی متصل باشد تا در صورت بروز مشکل نگهبان را خبر کند.

انواع سیستم کنترل تردد

سیستم کنترل تردد هوشمند اثر انگشتی

دستگاه کنترل تردد اثر انگشتی یکی از پر استفاده ترین سیستم‌های کنترل تردد هوشمند می‌باشند. مزایا و کاربرد بسیار زیاد این دستگاه‌ها باعث محبوبیت زیاد آن شده است. استفاده از اثر انگشت هر شخص جهت ورود و خروج راهی مطمئن جهت جلوگیری از ورود افراد ناشناس است. زیرا منحصر به فرد بودن اثر انگشت هر شخص باعث شده است تا اشخاص دیگر نتوانند خود را جای دیگری قرار دهند. بنابراین این سیستم امنیت بالایی را در ادارات، منازل مسکونی و مجتمع‌ها ایجاد می‌کند.

دربازکن هوشمند

درب بازکن هوشمند اسگیت

دستگاه کنترل از راه دور هوشمند اسگیت جهت هوشمند سازی درب پارکینگ و منازل استفاده می‌شود. این دستگاه از یک وای فای داخلی بهره مند است که جهت اتصال آسان موبایل و تبلت به نرم افزار داخلی دستگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین با استفاده از تعریف شماره به دستگاه می‌توان تنها با یک تماس تک زنگ، فرمان باز یا بسته شدن درب پارکینگ را اجرا کرد. این دستگاه دارای جایگاهی برای قرار دادن سیم کارت بوده تا از طریق تماس بتوان بدون نیاز به اینترنت درب پارکینگ را باز و بسته کرد.

ویژگی‌های درب بازکن هوشمند اسگیت

  • دستگاه درب بازکن هوشمند اسگیت قابلیت تعریف 1000 شماره کاربر و 5 شماره مدیر را دارد.
  • این دستگاه با قابلیت باز کردن درب از طریق تماس، هیچ هزینه‌ای برای کاربران خود ندارد.
  • از دیگر روش باز کردن درب توسط دستگاه اسگیت، استفاده از اپلیکیشن اختصاصی آن است.
  • دستگاه اسگیت به آسانی بر روی انواع درب مانند کرکره‌ای، درب‌های ورودی یا پارکینگی نصب می‌شود.
  • تغییر تنظیمات، اضافه یا حذف کردن شماره با دو روش اس ام اس و اپلیکیشن امکان پذیر است.
  • این دستگاه با دارا بودن از سه لایه پروتکل امنیتی، خیال شما را از عدم دسترسی افراد ناشناس مطمئن می‌سازد.

سیستم کنترل تردد هوشمند کارتی

این نوع سیستم‌های هوشمند قابلیت نصب بر روی درب‌های ضدسرقت ساختمان‌ها را دارند. دستگاه کنترل تردد کارتی با برق کار می‌کند. این دستگاه‌ها با دارا بودن باتری، در هنگام قطع برق، همچنان به کار خود ادامه داده تا مشکلی پیش نیاید. نحوه باز و بسته کردن درب‌ها به این صورت می‌باشد که باید کارت مخصوص را جلوی حسگر یا صفحه نمایش دستگاه قرار داده تا دستگاه کارت را شناسایی کرده و درب را باز کند. البته بزرگترین مشکلی که این دستگاه‌ها دارند این است که در صورت مفقود شدن یا به سرقت رفتن کارت، امکان استفاده آن توسط افراد دیگر نیز هست.

کلام آخر

استفاده از سیستم کنترل تردد هوشمند همانند درب بازکن هوشمند یکی از ضرورت‌های مجتمع‌های مسکونی و تجاری می‌باشد. این مجتمع‌ها به دلیل ساکنین زیاد و رفت آمد بالای خود نیازی اساسی به نظارت افراد در حال تردد در مجتمع‌های خود را دارند. این دستگاه‌ها با قابلیت‌های بیشمار خود علاوه بر ایجاد امنیت، نظارت و هشدار در صورت وقوع مشکل، مشکلات گذشته کلیدهای مکانیکی یا قفل‌های قدیمی را ندارند و از کارایی بسیار بالاتری برخوردار می‌باشند.

نوشته های مرتبط
1 دیدگاه
هادی

با سلام و احترام
اپلیکیشن رو از کجا تهیه کنیم؟

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

هفت − 4 =